fbpx

istanbul havalimanı otel fiyatları

İstanbul, tarihi, doğal ve kültürel güzellikleriyle bir mozaik ve dünyanın en gözde metropollerinden. Durum böyle olunca, istanbul havalimanı ve çevresi de farklı alanlarda faaliyet gösteren yüzlerce tesise ev sahipliği yapmakta. Bu tesisler arasında en önemli kalemiyse hotel ve istanbul havalimanı otel fiyatları listesi oluşturmaktadır.

Çünkü havalimanları, konum ve işlevleri gereği, hareketin, hızın ve insan sirkülasyonunun oldukça yoğun olduğu yerlerdir. Genel olarak gecelik fiyat ve kişi başı fiyat manasında kıstaslar, konaklama konusunda önceliği oluşturmaktadır. Ancak bu durum, en ucuz istanbul havalimanı otelleri fiyatları ve hizmet kalitesi arasındaki ilişki için soru işaretleri doğurmaktadır.

Sizler için hazırladığımız bu yazıda, bu bölgede hizmet sunan iyi butik otel veya lüks otel nasıl özelliklere sahip olmalıdır? istanbul havaalanı otel ücretleri fiyat aralığı nasıldır? Sunduğu hizmetler nelerdir? Hizmet standartları neleri kapsamalı, covid önlemleri ne düzeyde olmalıdır? Bütün bunların ışığında ekonomik istanbul havalimanı otel fiyatları ve konfor bir arada bulunur mu? Şeklinde soruların cevaplarını arayacağız.

istanbul havalimanı otelleri

istanbul havalimanı açısından 5 farklı seçeneğe sahip olmakla birlikte, bunlardan 3 tanesi yoğun olarak kullanılmaktadır. Atatürk Havalimanı, sivil uçuşlara kapatılmış olsa da halen aktiftir.  Sivil uçuşlar istanbul havalimanı tarafından devralınmıştır.  Sabiha Gökçen Havaalanı ise Pendik sınırları içinde ve Anadolu yakasında yer almaktadır.

Burada akla gelen ilk soru, istanbul havaalanı otel fiyatları ile Ulaşım İmkânı ne kadar iç içedir? Sorusu olmaktadır. Şunu belirtmek gerekir ki Avrupa yakasında bulunan havalimanları ve bu çevrede bulunan Butik Hotel ve Lüks Otel benzeri tesisler, şehir merkezine yakındır. Bunun yanında, Konum itibariyle başta Tüyap olmak üzere, farklı Fuar, Gösteri Merkezi ve Kongre etkinliklerine Ulaşım Kolaylığı bulunmaktadır. Sabiha Gökçen gibi Anadolu yakasında bulunan havalimanı içinse istanbul havaalanı en ucuz otel fiyatları ücretsiz transfer seçeneğini de içinde barındırmaktadır.

Elbette istanbul havalimanı otel fiyatları konusunda diğer kıstas, kalınacak Otel ve Lüks veya konfor durumudur. Örneğin konaklanacak tesis İstanbul Havaalanı Butik Hotel benzeri butik ve küçük otelse, fiyat aralığı daha ekonomik olacaktır. Ancak 4 veya 5 yıldızlı ve Lüks sayılabilecek standarttaysa, Kişi Başı Fiyat ve Gecelik Fiyat değişiklik gösterecektir. Elbette iki tesis arasındaki fark, başta Yemek olmak üzere Hizmet alanlarında farklılıkları da beraberinde getirecektir.

istanbul havalimanı otel

   En ucuz istanbul havalimanı otel fiyatları daha çok Gecelik Fiyat ve Yakın Dönem Konaklama indirimi gibi durumlarla belirlenmektedir. Bunların yanına Promosyon Odalar benzeri En Uygun ve anlık avantajları da eklemek gereklidir. Çünkü istanbul havalimanı çevresinde bulunan hotel ve benzeri tesisler iş gezisi veya transfer benzeri kısa dönemli kullanımlar için tercih edilmektedir.

istanbul Havaalanı Otelleri Hangi Tesis Özelliklerine Sahip ?

istanbul havalimanı otelleri farklı tesis özelliklerine sahiptir. Burada Otel konsepti ve imkânları temel farklılıkların nedenidir. Standart özellikleri saymak gerekirse; yemek oda servisi, internet, yıkama ve kuru temizleme, genel veya özel ütü servisi, ücretsiz otopark…

  1.  Otellerin konforuna göre ise Spa veya Hamam benzeri terapi ve temizlik merkezleri, Spor salonu gibi aktivite alanları bulunabilir. Konferans salonu veya toplantı odaları, genel konsepte uygun olarak bulunmaktadır. Bunların ücretlendirmesiyse İstanbul havalimanı Otel Ücretleri içerisinde yer alabilir veya ayrı olarak faturalandırılabilir.
  2.  Genel olarak butik hotel veya lüks tesisler, erken rezervasyon ve ekonomik fiyatlı promosyon odalar olarak çeşitli avantajlar sunmaktadır. Bu sayede, sunulan ekstra hizmet ve bedelleri, dengelenebilmektedir. hizmet içerikleri ve fiyatlandırma sistemi için 7/24 müşteri desteği birimleriyle iletişime geçmek ve en uygun tarifeler için bilgi almak yararlı olacaktır.
  3.  Görüldüğü üzere pek çok farklı özelliği barındırsa da en ucuz istanbul havalimanı otel fiyatları için çeşitli avantajlar bulunmaktadır. Sizler de indirim ve kampanya fırsatlarını karşılaştırın ve bütçenize en uygun fiyatı bulun.
istanbul havalimanı otel fiyatları

istanbul Havalimanı Otelleri Nereye Nasıl Gitmeli?

istanbul havalimanı otelleri ve ulaşım konusu ele alındığında, bulunan yerden ziyade konaklama amacına uygun yerlerin belirlenmesi gerekmektedir. Ulaşım kolaylığı ve en ucuz istanbul havalimanı otel fiyatları bu sayede daha rahat belirlenebilecektir.

Havalimanları, doğaları gereği ulaşım imkânları açısından oldukça avantajlıdır. Hem Havalimanı hem de çevresinde bulunan butik otel benzeri tesisler, bu avantaja sahiptir. Bunun yanında, bu tür Havalimanı Otel Pansiyon tesisleri, şehir merkezi ve Tüyap benzeri Fuar ve kongre alanlarına oldukça yakındır. ücretsiz havaalanı transferi gibi fırsat hizmetleri de ulaşım imkânı içerisinde yer almaktadır. Bunun dışında, otobüs seferleri, metro, metrobüs ve taksi gibi araçlar, ulaşım kolaylığı açısından etkili şekilde kullanılabilir. istanbul havalimanı otel fiyatları ulaşım konusu düşünüldüğünde son derece caziptir.

istanbul havalimanı otelleri fiyatları

Gezilecek yerler konusundaysa, olanaklar, isteğinizle doğru orantılıdır. istanbul gibi büyük şehrin sahip olduğu kültürel, sanatsal, sportif, tarihi güzellikler, gezmek isteyen herkesi beklemektedir. Bunun yanında, her 3 havaalanı ve çevresi de çeşitli doğal ve tarihi güzelliklere sahiptir. Bu alanlara yakın otel ve pansiyonlardan da kolayca ulaşım sağlanabilir.

Bu konulara ek olarak, nerede, ne yenir? sorusuna da benzer şekilde cevap vermek mümkündür. istanbul havalimanı butik otel tesislerinin birçoğu ücretsiz kahvaltı veya yemek seçeneklerine sahiptir. bunun yanında, istanbul gibi şehirde, türk ve dünya mutfağına ait yüzlerce seçenek arasında seçim yapılabilir. en ucuz istanbul havalimanı otel fiyatları içerisinde yemek kalemini de dâhil etmek mümkündür.

istanbul Havalimanı Otelleri ve Covid Sertifikası Ayrılmazdır

            Günümüzde, dünyanın durumu malum… Yaklaşık 3 yıldır, bütün dünya, Covid salgınıyla mücadele etmekte. Durum böyle olunca, İstanbul Havalimanı Otel Fiyatları ve Covid protokolleri ayrılmaz bir bütün oluşturmakta.

istanbul havalimanı otelleri ve hijyen

istanbul havalimanı nevi konum ve kullanım amacı belli yerler, insan kalabalığının oldukça fazla olduğu alanlardır. Gün içerisinde dahi yurtiçi – yurt dışı binlerce insanın bu alanlarda bulunması, otel benzeri konaklama tesislerinde önlemleri genişletmektedir. Alınan önlemlerin en temeli, kapasite düzenlemeleridir. kapasite, tesisin alanına ve oda sayısına oranlanarak düzenlenmektedir. Ayrıca temizlik ve hijyen alanında alınan uygulama kararları ve malzemeler gibi etkenler vardır. Bütün bu etkenler, en ucuz istanbul havaalanı otel fiyatları konusunda eskiye oranla maliyetleri biraz arttırmıştır.

Bu tip otellerde kalmak isteyenler için erken rezervasyon seçenekleri oldukça önemlidir. Zira hem yoğunluktan dolayı hem de hastalık önlemleri kapsamında, istenen otel veya oda bulmak daha zor olabilmektedir. Ayrıca erken rezervasyon seçenekleri sayesinde en ucuz istanbul havalimanı otel fiyatları daha makul ve en uygun seviyeye çekilebilmektedir.

istanbul havalimanı otelleri tanıtım videosu

Bunun dışında, tesis giriş ve çıkışlarında ateş ölçerlerin bulunması veya görevli personelin ateş ölçümü yapması son derece önemlidir. Rutin, aşı ve hes kodu sorgulaması dışında, anlık durumlara karşı önlem almayı kolaylaştırmaktadır. Bu alanda görevli personel, anlık durumlarda gerekli aksiyonu hızlıca alabilmektedir. Böylece oda karantinası başta olmak üzere izolasyon önlemleri kolayca alınmaktadır. Müşteri ve personel güvenliği sağlanmaktadır. En ucuz istanbul havalimanı otel fiyatları içinde bu önlemlerin olmasına dikkat ediniz.

Hotel genel temizliğinin de en az kişisel uygulama ve önlemler kadar önemli olduğunu atlamayınız. Kapasite ayarlamasının sadece genel oranı değil yemek alanı gibi yerleri de kapsaması gerekmektedir. Kişisel kullanımın yoğun olduğu bölgelerde de ekstra hassasiyet gösterilmesi gerekmektedir.